Čo je doma to sa počíta II.

Autor: Pavol Kalman | 15.9.2011 o 22:50 | Karma článku: 9,56 | Prečítané:  1100x

Dlhy, dlhy, dlhy. Sú všade kam sa len pozriete. V Grécku, na Slovensku, Trnavskej VÚC v Senici. Opojný pocit z moci, rozhodovania bez zodpovednosti, bez pohľadu do budúcnosti, len pre dnešok, len pre túto chvíľu. Toto platí ale iba vtedy ak rozhodujú naši volení zástupcovia o našom spoločnom majetku. Naproti tomu súkromné firmy napojené na štátne a samosprávne toky robia všetko pre to, aby bol peňazovod zabezpečený aj v zlých časoch a čo možno najdlhšie.

O predaji Senických technických služieb a ich následnej podpore mestom Senica sa môžete dočítať tutu. Šťastný príbeh pokračuje ďalej. Táto spoločnosť aj v súčasnej hospodárskej kríze dokáže každoročne zvyšovať tržby a mať vysoký zisk. Ani v roku 2010 to nebolo inak. Technické služby zvýšili medziročne tržby o 11 %. Naučili sa robiť zákazky financované z euro fondov, naučili sa dodávať náročnejšie stavby, neprestávajú byť stále ziskové.

 

                                                2004                           2010

Celkové tržby                          48,2 mil. Sk                 80,6 mil. Sk

Tržby prichádzajúce z mesta  21,7 mil. Sk                 30,6 mil. Sk

Tržby divízie odpadov             25, 7 mil. Sk                40,7 mil. Sk

 

Táto firma je vskutku riadená veľmi dobre. Od roku 2005, kedy boli TS Senica predané, do roku 2010 majú sumárny zisk po zdanení vo výške 18,6 mil. Sk. 51% z tohto zisku je 9,5 mil. Sk. Akcionár NUTRAN PROMOTIONS LIMITED si môže mädliť ruky. Veď za svojich 51% nám koncom roka 2005 zaplatil len 510 tisíc korún. Takže jeho investícia sa mu za necelých 6 rokov vrátila už viac ako 18 krát.

Škoda len, že dvaja členovia predstavenstva TS a.s., stále nevedia prekonať svoju povestnú skromnosť a nezištne nepomôžu mestu pri jeho riadení, aby prekonalo súčasnú zlú ekonomickú situáciu. Pán primátor a pán poslanec by ich mohli poprosiť, aby im prezradili aspoň čriepky z ich bohatých manažérskych skúseností - keď sa ráno pozrú do zrkadla.

 

Zápisnica zo 4. riadneho zasadnutia mestského zastupiteľstva v Senici zo dňa 30.6.2011.

Bod 16. Technické služby a.s. - správa o činnosti za rok 2010 a zámery spoločnosti.

Primátor mesta RNDr. Ľubomír Parízek:

„Tu chcem poďakovať p. riaditeľovi aj celému vedeniu TS za nekonečnú trpezlivosť a zhovievavosť voči mestu, pretože TS si plnia všetky svoje povinnosti i napriek tomu, že mesto zatiaľ neuhrádza finančné prostriedky, ale verím tomu, že pri ďalšom rokovaní príde k tomu, že tieto veci napravíme, ešte raz by som chcel z tohto miesta poďakovať.“

 

Najlepšie je poďakovať sa sám sebe. Takto to máte pán primátor isté. J

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Fico rieši elektrinu len na strednom Slovensku, cena však stúpla aj inde

Začiatkom roka niektorým domácnostiam extrémne stúpli ceny elektriny. Minulý týždeň proti šéfovi regulačného úradu Jozefovi Holjenčíkovi zasiahol premiér Robert Fico.

DOMOV

Lipšica obvinili pre nehodu z prečinu usmrtenia

Exposlancovi zatiaľ obvinenie nedoručili.


Už ste čítali?