Vydojte to mesto do posledného centa

Autor: Pavol Kalman | 15.5.2011 o 13:00 | (upravené 15.5.2011 o 14:00) Karma článku: 10,17 | Prečítané:  1657x

V posledných dňoch sa nás primátor Senice opäť snažil presvedčiť o zbytočnosti akéhokoľvek snaženia bojovať proti klientelizmu v našom meste. V priebehu tretieho mestského zastupiteľstva v Senici sme boli svedkami nevídanej prestrelky medzi poslancami a primátorom. Predmetom záujmu bola Nájomná zmluva na prenájom mestského parkoviska firme BDS Invest s.r.o.. Rečičky primátora Parízka, ktorými obhajoval výhodnosť tohto prenájmu sa minuli účinku.

Firma BDS INVEST, s.r.o. má zrejme veľmi dobré vzťahy s Parízkom. Ten im už v roku 2004 prenajal parkovisko na námestí spolu s ďalšími pozemkami – najlepšia poloha v Senici. Cena nájmu 40 Sk/m2 ročne. Doba nájmu do 31.3.2035 – teda 31 rokov. Na prenajatých pozemkoch mali postaviť polyfunkciu na prenájom. V zmluve sa zaviazali rekonštruovať vtedajšie parkovisko za 1,2 milióna Sk. Samozrejme si mohli cenu rekonštrukcie odpočítať z nájomného.

Vzhľadom na to, že v súčasnosti sa námestie v Senici rekonštruuje z EÚ fondov, bolo treba zariadiť pokračovanie nájmu. Takže Parízek podpísal novú zmluvu na ďalší prenájom parkoviska. Cena nájmu je rovnaká ako v roku 2004 – 40 Sk/m2 ročne. Doba nájmu do 21.3.2016 – 5 rokov. V zmluve nie je žiadna povinnosť pre BDS INVEST s.r.o. investovať do prenajatého parkoviska. Naopak mesto Senica rozšírilo parkovisko za naše peniaze – cena stavebných prác bola podľa Parízka 16 000 €. Za 5 rokov prenájmu zinkasuje mesto od nájomcu 5 * 1 279,02 € = 6 395,10 €. Dobrý obchod pre BDS INVEST s.r.o., primitívne okradnutie seničanov.

Korunu všetkému dodáva zákulisie tejto zlodejiny. Podľa dodatočných informácií z MÚ vyplýva, že žiadna súťaž na dodávateľa stavebných prác, ktorými bolo rozšírené parkovisko neprebehla. Stavebné práce dodala firma Technické služby Senica a.s. na základe zmluvy z roku 2006. Ako bola podpísaná táto zmluva sa dočítate tu.

Na otázku či prebehlo akékoľvek výberové konanie na nájomcu mestského majetku – parkoviska, som dostal odpoveď, že táto nájomná zmluva bola uzatvorená na základe žiadosti nájomcu.

Neprebehla teda žiadna súťaž na dodávku stavebných prác, zákazku zadalo mesto priamo TS Senica a.s..

Neprebehla žiadna súťaž na prenájom mestského majetku, nájomnú zmluvu podpísal Parízek na základe vlastného rozhodnutia s BDS-INVEST s.r.o..

Koľko sme mohli ušetriť, ak by sme urobili riadnu, čestne vyhodnotenú, spravodlivú súťaž na dodávku stavebných prác, a na druhej strane o koľko viac peňazí mohlo mesto inkasovať ak by sme urobili čestnú súťaž na prenájom mestského majetku, toto Parízka nezaujíma. Po 12 rokoch už by mal konečne pochopiť, že toto mesto nie je jeho výlučným majetkom, práve naopak on by ho mal zveľaďovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?