Čo je doma to sa počíta II.

Autor: Pavol Kalman | 15.9.2011 o 22:50 | Karma článku: 9,56 | Prečítané:  1116x

Dlhy, dlhy, dlhy. Sú všade kam sa len pozriete. V Grécku, na Slovensku, Trnavskej VÚC v Senici. Opojný pocit z moci, rozhodovania bez zodpovednosti, bez pohľadu do budúcnosti, len pre dnešok, len pre túto chvíľu. Toto platí ale iba vtedy ak rozhodujú naši volení zástupcovia o našom spoločnom majetku. Naproti tomu súkromné firmy napojené na štátne a samosprávne toky robia všetko pre to, aby bol peňazovod zabezpečený aj v zlých časoch a čo možno najdlhšie.

O predaji Senických technických služieb a ich následnej podpore mestom Senica sa môžete dočítať tutu. Šťastný príbeh pokračuje ďalej. Táto spoločnosť aj v súčasnej hospodárskej kríze dokáže každoročne zvyšovať tržby a mať vysoký zisk. Ani v roku 2010 to nebolo inak. Technické služby zvýšili medziročne tržby o 11 %. Naučili sa robiť zákazky financované z euro fondov, naučili sa dodávať náročnejšie stavby, neprestávajú byť stále ziskové.

 

                                                2004                           2010

Celkové tržby                          48,2 mil. Sk                 80,6 mil. Sk

Tržby prichádzajúce z mesta  21,7 mil. Sk                 30,6 mil. Sk

Tržby divízie odpadov             25, 7 mil. Sk                40,7 mil. Sk

 

Táto firma je vskutku riadená veľmi dobre. Od roku 2005, kedy boli TS Senica predané, do roku 2010 majú sumárny zisk po zdanení vo výške 18,6 mil. Sk. 51% z tohto zisku je 9,5 mil. Sk. Akcionár NUTRAN PROMOTIONS LIMITED si môže mädliť ruky. Veď za svojich 51% nám koncom roka 2005 zaplatil len 510 tisíc korún. Takže jeho investícia sa mu za necelých 6 rokov vrátila už viac ako 18 krát.

Škoda len, že dvaja členovia predstavenstva TS a.s., stále nevedia prekonať svoju povestnú skromnosť a nezištne nepomôžu mestu pri jeho riadení, aby prekonalo súčasnú zlú ekonomickú situáciu. Pán primátor a pán poslanec by ich mohli poprosiť, aby im prezradili aspoň čriepky z ich bohatých manažérskych skúseností - keď sa ráno pozrú do zrkadla.

 

Zápisnica zo 4. riadneho zasadnutia mestského zastupiteľstva v Senici zo dňa 30.6.2011.

Bod 16. Technické služby a.s. - správa o činnosti za rok 2010 a zámery spoločnosti.

Primátor mesta RNDr. Ľubomír Parízek:

„Tu chcem poďakovať p. riaditeľovi aj celému vedeniu TS za nekonečnú trpezlivosť a zhovievavosť voči mestu, pretože TS si plnia všetky svoje povinnosti i napriek tomu, že mesto zatiaľ neuhrádza finančné prostriedky, ale verím tomu, že pri ďalšom rokovaní príde k tomu, že tieto veci napravíme, ešte raz by som chcel z tohto miesta poďakovať.“

 

Najlepšie je poďakovať sa sám sebe. Takto to máte pán primátor isté. J

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?