Fikcia zákonnosti, ilúzia spravodlivosti

Autor: Pavol Kalman | 10.12.2013 o 21:35 | (upravené 11.12.2013 o 9:53) Karma článku: 8,34 | Prečítané:  816x

Máte pekný byt a rozhodnete sa ho predať. Podpíšete zmluvu, zinkasujete peniaze, všetci sú spokojní. Po nejakom čase ale znovu ponúknete ten istý byt na predaj. Alebo iný prípad. Sused má rýchle fáro a vy sa rozhodnete, že mu ho predáte. Nemožné? Alebo ak áno, tak to pripomína bytovú mafiu alebo vydieranie? Záleží len na uhle pohľadu. V Senici predávame druhý raz ten istý majetok, akcie Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Ako keby ste jeden byt predali dva krát. Ale akcie už boli raz predané a zmenili majiteľa, v súčasnosti ich vlastní mesto Skalica. To je ako s tým autom, nie je vaše ale vy sa rozhodnete, že ho predáte. Je to naozaj skutočnosť alebo len nejaká virtuálna realita?

V Senici je od 27.11.2013 uverejnené na úradnej tabuli „Oznámenie o zámere mesta Senica odpredať svoj majetok ... 238.181 kusov akcií v spoločnosti Bratislavská vodárenská spoločnosť a.s. ...“. Podľa tohto oznámenia primátor mesta pokladá akcie za mestský majetok. Pravdou však je, že tieto akcie boli 28.7.2011 predané mestu Skalica a mesto Skalica za ne aj zaplatilo kúpnu cenu 476.462 € dňa 4.8.2011. Táto kúpna zmluva nebola zrušená, je stále platná. Tak ako môže štatutár mesta predávať tento majetok v decembri 2013 ako majetok mesta Senica? To je ako so susedovým autom.

Alebo inak. Už raz som predal akcie BVS v roku 2011. V roku 2013 sa znovu rozhodnem predať tie isté akcie. Nový vlastník mi zaplatil, ale ja sa napriek tomu rozhodnem predať tie isté akcie ešte raz a vyzvem poslancov, aby o tomto predaji hlasovali. Stále je to ten istý majetok. Mám jeden byt a rozhodnem sa ho predať dva krát.

Podstata tohto klbka nezmyslov tkvie v tom, že Krajský súd v Trnave zrušil senické uznesenie o predaji akcií BVS. Mesto Senica sa voči rozsudku odvolalo a Najvyšší súd SR doteraz o odvolaní nerozhodol. Primátor Senice koná kroky vedúce k tomu, aby v prípade, že rozhodnutie Najvyššieho súdu SR bude pre Mesto nepriaznivé a teda zmluva o predaji bude neplatná, obratom uzavrel novú zmluvu. Koná tak napriek tomu, že nepozná konečné rozhodnutie, v ktorom sa dá predpokladať, že súd vysloví svoj názor, teda bude sa dať z neho určiť, čo bolo nesprávne a aký postup pri predaji akcií má byť zachovaný.

Primátor vyhlásil „Ak by Najvyšší súd SR rozhodol o zrušení pôvodného uznesenia, budeme mať k dispozícii nové“. Áno bude mať k dispozícii nové, opäť nezákonne prijaté uznesenie, ktoré obratom využije ihneď po tom ako NS SR potvrdí rozsudok Krajského súdu v Trnave.

Hlasovanie a rozprava o prvom predaji akcií BVS v roku 2011 trvalo možno hodinu. Krajský súd v Trnave vyhlásil rozsudok po dvoch rokoch od podania. Najvyšší súd možno rozhodne o ďalší rok. Platí rovnica jedna hodina = tri roky. A pre zabetónovanie súčasného stavu primátor pripravuje ďalšie hlasovanie a opäť bude platiť jedna hodina = tri roky. Cynickosť, spupnosť, arogancia moci.

Senica sa stáva pištolníckym mestom z divokého západu. Šerif – primátor je zákon. Vytvára fikciu zákonnosti, ilúziu spravodlivosti a to všetko na ochranu majetku občanov a Mesta.

Riešenie je zdanlivo jednoduché. Vo štvrtok 12.12.2013 nebude 15 senických poslancov hlasovať za odpredaj akcií. Alebo ešte lepšie. Vo štvrtok 12.12.2013 sa všetci prítomní poslanci zdržia pri hlasovaní. Vážené senické poslankyne a poslanci prosím Vás, aby ste starostlivo zvážili svoje rozhodnutie.

Skutočnosť, alebo virtuálna realita?

 

P.S. Podporte výzvu senickým poslancom aj na Facebooku!


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?